Ey Adem oğlu! Bulut, rüzgar, ay, güneş, felek işlerinde senin için çalışyorlar. Tâ ki, sen eline bir ekmek geçirebilmişsin onu gaflete yemeyesin. Allah (cc) Kendisine İbadet Etmesi İçin İnsanı Yaratmıştır. Her şey insana hizmet için yaratılmıştır. Akılla, hafıza ile, idare, keşif ve ve keşfetme kabiliyeti ile donatılmış insanın niçin yaratıldığını da Allah şöyle bildirir:  Ben cinleri ve insanları yalnız Bana ibâdet etsinler diye yarattım (Zariyat, 51/56)

 

 

YAZARLARGÜNDEMEKONOMİSPOREĞİTİMDÜNYAAİLE-SAĞLIKKÜLTÜRTEKNOLOJİFOTO GALERİWEB TVİLETİŞİMKÜNYE 
Çin zindanlarından Ergenekon’a
Abdulhamid Damolla, Abdulahad Mahdum, Muhammed Salih Damolla, Abdurreşid Hacim’in şehadet haberlerinin ardından Çin zindanlarında tutsak olan bir âlimin daha şehadet haberi geldi. İşgalci Çin yönetimi, 1990 senesinden beridir tutsak tuttuğu âlim Abdülkerim Abdülveli’nin öldüğünü ailesine bildirmiş.
Yakup Köse
05 Aralık 2018 Çarşamba 16:49
10 okunma

Abdulhamid Damolla, Abdulahad Mahdum, Muhammed Salih Damolla, Abdurreşid Hacim’in şehadet haberlerinin ardından Çin zindanlarında tutsak olan bir âlimin daha şehadet haberi geldi. İşgalci Çin yönetimi, 1990 senesinden beridir tutsak tuttuğu âlim Abdülkerim Abdülveli’nin öldüğünü ailesine bildirmiş. 

Şehid Abdülveli’ye işgalci Çin yönetimi 12 yıl hapis cezası verdikten sonra cezayı tekrar uzatmış. Şehid Abdülveli ve tutsak binlerce Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin Çin zindanlarında işkence altında neler yaşadıklarını tahmin etmek zor değil. Tutsak edilenlerin akıbetleri, işgalci Çin yönetimi lütfedip açıklarsa öğrenebiliyoruz. 

Çin “Kardeş aile” ve “Yeniden eğitim” adıyla soykırımı ileri bir aşamaya taşıdı. “Kardeş aile” dedikleri yeni soykırım metodunda, erkekleri tutsak olan Doğu Türkistanlı ailelerinin evlerine Çinli bir erkek yerleştiriliyor. Hanım kardeşlerimiz Çinli erkeklerle aynı evde yaşamaya zorlanıyorlar. 

Çinlilerin “Yeniden eğitim” dedikleri ise bildiğimiz toplama kampı. Çin İnsan Hakları Savunucuları Örgütü'nün yaptığı araştırmada, bölgede 660 bin kişinin "güçlü dini görüşlere" veya "siyasi açıdan yanlış fikirlere" sahip oldukları gibi gerekçeler öne sürülerek siyasi eğitim kamplarında alıkonulmuş, yaklaşık 1.3 milyon kişinin ise "yeniden eğitim" adı altında düzenli kurslara katılmaya zorlanıyor. 

Kırım Haber Ajansı’nın verdiği rakama göre toplama kamplarında 3 milyon Doğu Türkistanlı zorunlu eğitimden geçmiş. Çinliler Doğu Türkistanlılara neyi nasıl öğretiyorlar dersiniz!.. 

   

Onlar zaten mağdur değil miydi?

Dosyada Çin yandaşlarının da olduğu Ergenekon davasının yeniden yapılan yargılamasında verdiği mütalaada, Ergenekon Silahlı Terör Örgütü’nün varlığının kesin ve inandırıcı delillerle kanıtlanamadığını, bu nedenle varlığı kanıtlanamayan örgütün liderliği, üyeliği ve örgüt adına suç işlenmesinin de söz konusu edilemeyeceği anlaşılmıştır” diyen savcılık “Bu haliyle iş bu dava kapsamında kovuşturmaya konu edilen, Ergenekon adlı bir terör örgütünün varlığı ispat edilememiştir” iddiasında bulundu! 

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Yakup Köse
DİĞER YAZILARI
YAZARLAR
...
...